Wynik międzynarodowej współpracy ośrodków nauki – publikacja naukowa “Geoinformation. Law and Practice” już wydana!

Opublikowano: December 1, 2016 Autor: M J

geoinformation-cover-204x300Open access CC-BY-SA:

Niniejszym ukazała się pozycja książkowa “Geoinformation. Law and Practice”, która stanowi próbę przybliżenia niezmiernie ważnej i zarazem bardzo aktualnej problematyki korzystania z informacji geoprzestrzennej. Książka ta, wydana pod redakcją dr Marleny Jankowskiej i dr hab. Mirosława Pawełczyka pochodzących z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, została napisana we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu w Canberze, Państwowego Uniwersytetu w Tbilisi, Uniwersytetu w Wageningen, Uniwersytetu w Osnabrück, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Nebraski – Lincoln oraz praktykami z Kaufmann Consulting. Zamierzeniem redaktorów było nakreślenie zakresu dopiero co się kształtującej problematyki prawnej GIS jak też zwrócenie uwagi na postępujące prace nad zagadnieniami prawnymi w tej dziedzinie. Międzynarodowe grono autorów niezmiernie przyczyniło się do uzyskania tego rezultatu. Publikacja została wydana w języku angielskim.

Wkrótce planuje się wydanie publikacji książkowej w wersji polskojęzycznej.

Recenzje:

Dr Vandana Sharma
Ministry of Communications & Information Technology
Government of India, New Delhi, India
:
“…The book ?Geoinformation. Law and Practice? is the need of the hour towards building an insight to understand the present day scenario. […] The book practically covers most of the issues relating to geo information and demonstrates deep understanding of authors from across the countries on the issues highlighted.”

Dr hab. Elżbieta Bielecka, Prof. WAT, Eng.
Faculty of Environmental Engineering and Land Surveying:

??The reviewed publication presents legal aspects which concern using geospatial data and building the infrastructure for spatial information from the point of view of several countries, also from these outside the EU. In this aspect, it is an innovative work, at least on Polish soil??

Dr hab. Małgorzata Gajos, University of Silesia in Katowice
Faculty of Computer Technology and Materials Science:

??For last several years there has been plenty of publications on the topic of geoinformation. However they mostly concern geoinformation systems, while legal aspects are discussed infrequently and vaguely. The creation of the infrastructure for spatial information undoubtedly requires an in-depth analysis of legal aspects, especially these of the right to privacy and the protection of intellectual property??

Informacje dotyczące publikacji:

Autorzy: G. Bartha (Węgry, Miskolc University), V. Chkhaidze (Gruzja, Tbilisi Technical University), G. Cho (Australia, University of Canberra), F. Von Der Dunk (Stany Zjednoczone, University of Nebraska), J. Salukvadze (Gruzja, Tbilisi State University), M. Pawełczyk (Polska, Uniwersytet Śląski w Katowicach), J. Bulens (Holandia, Wageningen University), K. Felchner (Polska, Uniwersytet Jagielloński), M. Jankowska (Polska, Uniwersytet Śląski w Katowicach), W. Vullings (Holandia, Wageningen University), M. Badowski (Niemcy, Universität Osnabrück), M. Danes (Holandia, Wageningen University), J. Kaufmann (Szwajcaria, Kaufmann Consulting).

Wydawnictwo: Biblioteka Polskiej Fundacji Prawa Konkurencji i Regulacji Sektorowej Ius Publicum w Warszawie

ISBN 978-83-64611-01-8

stron: 232